
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 705
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04032
Ext.Price$0.04032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04032 | $0.04032 |
| 10 | $0.02016 | $0.20160 |
| 50 | $0.01813 | $0.90650 |
| 100 | $0.01631 | $1.63100 |
| 500 | $0.01467 | $7.33500 |
| 1000 | $0.01319 | $13.19000 |
| 3000 | $0.01218 | $36.54000 |
| 5000 | $0.01125 | $56.25000 |
| 10000 | $0.01039 | $103.90000 |
